Wierzysz w sukces
to forum jest dla Ciebie


Witamy.

Witamy na nowym forum, które zostało stworzone z myślą najlepszych informacji oraz opini firm.

Zalety tego forum.

  • Najlepsze opinie.
  • Zero SPAMU od SEO.
  • Gwarancja najlepszych opini.
  • Nowe produkty od wiodących firm.

Informacja.

Dzisiaj dla 10 nowych zarejestrowanych użytkownków mamy 10 zaproszeń na seanas filmowy który odbędzie się za tydzień. Zapraszamy.

» więcej informacji

picture

Dobry grzejnik elektryczny

Dobry grzejnik elektryczny

Witam, podoba mi się ogrzewanie mieszkania na podstawie promieniowania podczerwonego. Niestety nie miałem wcześniej do czynienia z podobnym rozwiązaniem. Na papierze mi się wszystko zgadza, natomiast nie wiem jak w praktyce. Proszę o wasze wskazówki dotyczące doboru grzejników elektrycznych funkcjonujących na bazie promieniowania podczerwonego.

TomekK

Posty: 12

 
Według moich doświadczeń panele na podczerwień zajmują niewiele miejsca, dają wygodę montażu i brak kosztów serwisowania. Grunt to dobrać jakiś solidny mechanizm. Nie polecam raczej chińskich wynalazków, bo potrafią się niesamowicie nagrzewać. Instalacja przy dzieciach niezbyt wskazana.

qwed

Posty: 24

 
Jestem zwolennikiem ogrzewania podczerwienią, ale punktowo. W domu używam grzejników elektrycznych infrapanel.pl. Powiązałem je z instalacją fotowoltaiczną. Wykonanie przez zawodowca i muszę przyznać, że całkiem fajnie się sprawdza. Ciepło przy grzejniku jest bardzo równomiernie rozproszone. W domu jednorodzinnym ogromne oszczędności na takiej formie ogrzewania pod warunkiem, że nie masz drastycznych strat ciepła na poziomie wykończenia nieruchomości. Do garażu i łazienki rozwiązanie wręcz idealne.

szymon2626

Posty: 11

 
Przede wszystkim przy montażu grzejników na podczerwień nie masz do czynienia z dużymi kosztami akcesoriów dodatkowych. Koszt całej instalacji jest niższy od rozwiązań klasycznych. Warto poprosić producenta grzejników elektrycznych, aby przeanalizował właściwie ich rozkład.

showmemore43

Posty: 24

 
Tak naprawdę grzejniki elektryczne na podczerwień charakteryzują się najwyższymi oszczędnościami eksploatacyjnymi, ale trzeba nauczyć się ich konfiguracji. Energia elektryczna ma niewielkie straty przy przekształcaniu się w ciepło. Do tego podczerwień świetnie akumuluje się w nieruchomości.

zakk87

Posty: 21

 
Podczerwień stosuje się w biurach, domach, kamienicach (szczególnie duży wpływ na zanik pleśni). Wiem, że niektórzy ludzie zamieniają grzejnik elektryczny w lustro, a przez to oszczędzają sporo przestrzeni.

Grabow12

Posty: 11

 
Zamawiaj zawsze ogrzewanie na podczerwień od producenta, wraz z projektem, montażem i obsługą serwisową. Wtedy niczym nie będziesz się martwić.

namok

Posty: 11

 
Promieniowanie podczerwone jest zdecydowanie najzdrowsze z punktu widzenia człowieka. Mój syn cierpi na alergię i grzejnik elektryczny jednak neutralizuje w dużym stopniu problemy z zanieczyszczeniem powietrza. Nie masz do czynienia z konwekcją.

E-GOista

Posty: 13

 
Moim zdaniem warto przeznaczyć chociaż część środków na ogrzewanie promieniowaniem podczerwonym, bo masz ciepło przekazywane na ciała stałe. Nie ma nagrzewania powietrza. To dobra sprawa. Praktycznie od razu czujesz właściwy rozkład temperatury.

irek1981

Posty: 22

 
Wiem, że ogrzewanie na podczerwień stosuje wiele sklepów, np. do wsparcia pracowników w sezonach zimowych. Masz duży komfort punktowy takiego ogrzewania, no i wpływ na ekologię. Przed inwestycją w ogrzewanie na podczerwień sprawdziłbym na twoim miejscu zabezpieczenia grzejnika elektrycznego, szczególnie przed wilgocią i przepięciami.

Klarka45

Posty: 13